Manufacturer of a wide range of products which include mercer capsule lift.
₹ 1250000 / Unit Get Latest Price
| Capcaity | 4 Persons |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Malls |
| Cabin Finish | Stainless Steel, Mild Steel, Glass |
| Door Style | Automatic |
| Brand | Mercer |
| Phase | Three Phase |
| Maximum Load | 120 kg |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 2 m/s |
N P Singh (CEO)
Mercer Elevator
Uper Ground Floor, Plot No-3/1, Main Road, Pandav Nagar
New Delhi - 110092, Delhi, India