Offering you a complete choice of products which include office passenger lift.
₹ 800000 / Unit Get Latest Price
| Max Persons | 10 Persons |
| Brand | Mercer |
| Usage/Application | Office |
| Machine Room | With Machine Room |
| Door Style | Automatic |
| Installation Provided | Yes |
| Automatic Rescue Device | Yes |
| Voltage | 415 V |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Warranty | 12 Months |
| Drive Type | AC |
| Maximum Load | 800 kg |
| Model Name/Number | AGBP-34 |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 1 m/s |
| Material | Stainless Steel |
N P Singh (CEO)
Mercer Elevator
Uper Ground Floor, Plot No-3/1, Main Road, Pandav Nagar
New Delhi - 110092, Delhi, India