Providing you the best range of home passenger elevator with effective & timely delivery.
₹ 580000 / Unit Get Latest Price
| Max Persons | 6 Persons |
| Brand | Mercer |
| Door Style | Automatic |
| Installation Provided | Yes |
| Automatic Rescue Device | Yes |
| Usage/Application | Home |
| Warranty | 12 months |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Maximum Load | 580 kg |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 2 m/s |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel And Glass |
N P Singh (CEO)
Mercer Elevator
Uper Ground Floor, Plot No-3/1, Main Road, Pandav Nagar
New Delhi - 110092, Delhi, India