Leading Manufacturer of corporate passenger elevator from New Delhi.
₹ 600000 / Unit Get Latest Price
| Max Persons | 6 |
| Brand | Mercer |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Corporate |
| Machine Room | With Machine Room |
| Door Style | Automatic |
| Maximum Load | 600 kg |
| Hand Rails | Provided |
| Voltage | 415 V |
| Hall Button And Position Indicator | Yes |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Warranty | 12 Months |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 2 m/s |
N P Singh (CEO)
Mercer Elevator
Uper Ground Floor, Plot No-3/1, Main Road, Pandav Nagar
New Delhi - 110092, Delhi, India