Manufacturer of a wide range of products which include mercer dumbwaiter lift.
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Travel Height | 15 m |
| Capacity | 1 ton |
| Usage/Application | Hotel |
| Brand | Mercer |
| Material | Stainless Steel |
| Warranty | 12 Months |
| Drive Type | AC |
| Maximum Height | 60 m |
| Maximum Speed | 1 m/s |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 440 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Phase type | Three Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
With an objective to fulfill the ever-evolving demands of our clients, we are engaged in offering a wide assortment of Dumbwaiter Lift.
N P Singh (CEO)
Mercer Elevator
Uper Ground Floor, Plot No-3/1, Main Road, Pandav Nagar
New Delhi - 110092, Delhi, India