Leading Manufacturer of 3ton industrial goods lift and 2ton industrial goods lift from New Delhi.
₹ 750000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3 Ton |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Kone |
| Usage/Application | Distribution Centers |
| Warranty | 12 Months |
₹ 490000 / piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 2 Ton |
| Maximum Speed | 1 m/s |
| Brand | Mercer |
| Maximum Height | 60 m |
| Usage/Application | Industrial |
| Overloading Alarm | Available |
| Voltage | 440 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Phase | 3 |
N P Singh (CEO)
Mercer Elevator
Uper Ground Floor, Plot No-3/1, Main Road, Pandav Nagar
New Delhi - 110092, Delhi, India