Providing you the best range of hydraulic glass elevator with effective & timely delivery.
₹ 680000 / Unit Get Latest Price
| Max Persons | 6 Persons |
| Brand | Mercer |
| Voltage | 440 V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Usage/Application | Residential |
| Maximum Load | 680 kg |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 2 m/s |
| Country of Origin | Made in India |
| Phase type | Three Phase |
| Material | Glass |
N P Singh (CEO)
Mercer Elevator
Uper Ground Floor, Plot No-3/1, Main Road, Pandav Nagar
New Delhi - 110092, Delhi, India