Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer commercial ss passenger elevator.
₹ 675000 / Unit Get Latest Price
| Max Persons | 6 Persons |
| Brand | Mercer |
| Usage/Application | Commercial |
| Maximum Load | 675 kg |
| Maximum Speed | 1.15 m/s |
| Material | Stainless Steel |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 440 V |
| Maximum Height | 80 m |
N P Singh (CEO)
Mercer Elevator
Uper Ground Floor, Plot No-3/1, Main Road, Pandav Nagar
New Delhi - 110092, Delhi, India