Leading Manufacturer of passenger elevator from New Delhi.
₹ 640000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 6 Persons |
| Brand | Mercer |
| Machine Room | Without Machine Room |
| Door Style | Automatic |
| Voltage | 415 V |
| Usage/Application | Residential |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Warranty | 12 Months |
| Maximum Load | 640 kg |
| Model Name/Number | AGBP-004 / AG118 |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 1.15 m/s |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel |
N P Singh (CEO)
Mercer Elevator
Uper Ground Floor, Plot No-3/1, Main Road, Pandav Nagar
New Delhi - 110092, Delhi, India