Leading Manufacturer of golden stainless steel elevator and 6 person stainless steel elevator cabin from New Delhi.
₹ 650000 / Unit Get Latest Price
| Max Persons | 3 |
| Usage/Application | Hotels |
| Brand | Mercer |
| Cabin Finish | Golden Finish |
| Maximum Load | 650 kg |
| Maximum Speed | 1.15 m/s |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Material | Stainless Steel |
| Maximum Height | 80 m |
| Phase | Three |
₹ 600000 / Piece Get Latest Price
| Max Persons | 6 |
| Usage/Application | Commercial Elevators |
| Brand | Kone |
| Country of Origin | Made in India |
| features | Yes |
| Material | SS |
N P Singh (CEO)
Mercer Elevator
Uper Ground Floor, Plot No-3/1, Main Road, Pandav Nagar
New Delhi - 110092, Delhi, India