Offering you a complete choice of products which include patient hospital elevator.
₹ 550000 / Unit Get Latest Price
| Frequency | 50-60 Hz |
| Usage/Application | Hospitals |
| Maximum Speed | 1 m/s |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Brand | Mercer |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 440 V |
| Maximum Load(kg) | 550 kg |
| Maximum Height | 80 m |
| Material | Stainless Steel |
N P Singh (CEO)
Mercer Elevator
Uper Ground Floor, Plot No-3/1, Main Road, Pandav Nagar
New Delhi - 110092, Delhi, India