Providing you the best range of residential passenger elevator with effective & timely delivery.
₹ 570000 / Unit Get Latest Price
| Capacity (Persons) | 6 Person |
| Number of Stops | 4 Stops (G+3) |
| Brand | Mercer |
| Usage/Application | Residential |
| Door Style | Automatic |
| Material | Stainless Steel |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 440 V |
| Warranty | 12 Months |
| Maximum Load | 570 kg |
| Maximum Height | 80 m |
| Maximum Speed | 2 m/s |
| Frequency | 50-60 Hz |
N P Singh (CEO)
Mercer Elevator
Uper Ground Floor, Plot No-3/1, Main Road, Pandav Nagar
New Delhi - 110092, Delhi, India